Závazná pravidla  SQTOA  /Squashový turnaj odrostlých amatérů/   (ver.3d)

(Případné zájemce o účast v následujícím turnaji upozorňuji, že se lze předběžně registrovat. Neváhejte - max. bude 15 účastníků.  /admin/ )

add.1  -   KDO SE MŮŽE ÚČASTNIT:

1a  ─  muži od 45 let, ženy klíďo i mladší :-)))

1b  ─  maximální základní počet účastníků turnaje je 15 hráčů

1c  ─  umíte-li squash na velmi dobré úrovni, prosíme nepřihlašujte se - my hrajem jen pro radost, z hlediska profíků tedy nic moc :-))))).....

1d  ─  i pro málo majetné, přihlašovací poplatek 75,- Kč bude použit na pokrytí cen pro vítěze - viz posl. bod níže (ale kurty a pííívo neb cosi podobného po zápase každý hradí sám :-) )

add.2  -   PODMÍNKY REGISTRACE:

2a  ─  na webovou adresu squash@pavelsafranek.com pošlete své jméno, příjmení, mailovou adresu, č.mobilu + Vaše připomínky nebo nápady

2b  ─  Vaše mailová adresa bude zaslána těsně před turnajem všem ostatním účastníkům SQTOA, aby jste si sami vzájemně mohli domlouvat místo a čas zápasů, příp. vyměnit čísla mobilních telefonů

2c  ─  Vaše jméno a příjmení bude pak na stránkách turnaje uvedeno v průběžně doplňovaných tabulkách, ostatní osobní údaje nikoli

add.3  -   TERMÍN A SYSTÉM TURNAJE:

3a  ─  Turnaj SQTOA organizovaný na "www.pavelsafranek.com" lze hrát kdekoli na pražských squashových kurtech (doporučujeme Sportovní areál Hamr). Muži i ženy mezi sebou budou hrát podle pravidel světové squashové federace a ČASQ, platných od 8/2008 - tj. každá jednotlivá hra(=set) bez ztrát do 11 bodů, s rozdílem min. 2 bodů.  Dále platí, že není-li takto hra(=set) rozhodnuta, hra(=set) končí po dosažení 12 bodů jedním z hráčů. Výjimka je 2.hra v zápasu žena kontra muž - viz čtěte o několik řádek níže.  Všechny zápasy se hrají na odehraných 5 setů. Pokud nebude utkání dohráno z časové tísně nebo i z jiného důvodu, započítá se stav her v okamžiku přerušení utkání

3b  ─  pro vyhodnocení si zapisujte v každém zápase stavy jednotlivých odehraných setů - NABÍZÍME K TISKU zde!

3c  ─  nedostaví-li se soupeř na dohodnutý termín bez závažného důvodu, kontumačně prohrává 0:2, 0:2, 0:2 "na sety"

3d  ─  přihlášením do turnaje se hráč zavazuje, že udělá vše pro to, aby odehrál minimálně jeden turnajový zápas SQTOA týdně !!! Pokud hráč překročí limit 9 dnů neaktivity v SQTOA (resp. když  10 dní nedojde výsledek jeho utkání na níže uvedenou mailovou adresu), bude sw. automaticky sankcionován ztrátou 1 bodu ze součtu jeho vyhraných setů, následujících pět dní vždy mínus další bod.

ZÁVAŽNÉ důvody absence -  mailem nahlášené pořadateli PŘED uplynutím 10 dnů neaktivity -  budou řešeny individuálně.

3e  ─  opakovaná pasivita hráče při sjednávání termínů i četnosti zápasů, příp. jiné hrubé porušení pravidel zde uvedených může být řešeno vyloučením z turnaje!     Pozn.: V případech, kdy má hráč oproti ostatním nadprůměrně "nahrané zápasy do zásoby", nebude dočasná neaktivita sankcionována!! (viz „Penalizační limit počtu utkání“ vpravo nahoře na hlavní tabulce výsledků)

3f  ─  v případě odstoupení hráče v průběhu turnaje budou všechny jeho výsledky ve skupině zpětně anulovány

3g  ─   soutěž je dvoukolová, v základním kole se utká každý s každým

3h  ─  zúčastnění hráči budou před druhým kolem podle výsledků z kola prvního (opět bez ohledu na pohlaví) rozděleni na skupiny "A" a "B" (příp."C") - bude zřejmé z tabulek. Každá skupina bude hrát pak jen své zápasy

3i  ─  uvědomujeme si, že mužská síla a "hrubiánství" by měly být kompenzovány při hře s něžným pohlavím. Je určeno, že z pěti setů budou muži set č.2 hrát opačnou rukou než jsou zvyklí.  Pro méně chápavé :-): Celý tento set budou praváci držet raketu v ruce levé........   Důvody  -  ad1:  Ve 2.setu ženy podrtí (asi) i ty největší borce   ad2: O zábavu obou hráčů i diváků bude tímto postaráno (protože náš turnaj hrajeme přeci hlavně pro radost a zábavu !!!:-) )   ad3: Ve 2.setu si snad i škarohlídi uvědomí, jak je vše relativní:-)))....   Pozn.: Platí pouze v základní skupině turnaje, ve finálových skupinách SQTOA platí ve všech pěti hrách standardní pravidla squashe.

add.4  -   VYHODNOCOVÁNÍ TURNAJE:

4a  ─  po absolvování každého zápasu vítěz co nejdříve pošlete na adresu squash@pavelsafranek.com (klikněte si zkusmo zde ) výsledky jednotlivých odehraných her (příp. s okořeněným komentářem :-)) ) k zapracování pořadateli do veřejných tabulek. Není v našich silách ověřovat korektnost zápasů jiným způsobem - např. při počtu jen 12 účastníků bude v obou kolech 96 zápasů !!!

4b  ─   poražený si může "účty" se svým přemožitelem vyřídit :-))) v "chatu", ten je k dispozici - zaheslovaný - pouze pro účastníky SQTOA

4c  ─   na závěr turnaje bude slavnostní vyhlášení vítězů a předány diplomy i věcné ceny za 1. a 2. místo ve skupině "A" a také za 1. místo ve skupině "B" /příp."C"/

náhled diplomu.....

Radost z příjemného skvošíku a i dobrého umístění v tabulkách přátelských "bojů" vám přejí organizátoři turnajů SQTOA