Pravidla SQTOA (Squashový turnaj odrostlých amatérů) platná pro SQTOA-PODZIM 2009 (i příp. další ročník v roce 2011) ver.1e

1 – KDO SE MŮŽE účastnit

1a -   muži od 45 let, ženy ale i mladší JJ;

1b -   maximální základní počet účastníků turnaje je 15 hráčů;

1c -   umíte-li squash na velmi dobré úrovni, prosíme – nepřihlašujte se.  My hrajeme jen pro radost, z hlediska profíků tedy nic moc;

1d -   přihlašovací poplatek je 90,- Kč – bude použit na pokrytí cen pro vítěze – viz bod 5c;

2 – REGISTRACE

2a -  na webovou adresu squash@pavelsafranek.com pošlete své jméno, příjmení, e-mailovou adresu, bydliště (stačí např. Praha 2), č. mobilu + vaše připomínky nebo nápady;

2b -   pro usnadnění komunikace mezi hráči bude kontakt na vás – tj. e-mailová adresa a číslo mobilního telefonu – zaslán těsně před zahájením turnaje všem ostatním účastníkům SQTOA;

2c -   vaše jméno a příjmení bude pak na stránkách turnaje uvedeno v průběžně doplňovaných tabulkách, ostatní osobní údaje nikoli;

2d -  pro účel domluvení místa a času zápasů, sdělování názorů a další komunikaci je na www.pavelsafranek.com k dispozici zaheslovaný CHAT pouze pro účastníky SQTOA;

3 – TERMÍN turnaje a jeho časové rozložení

3a -   předběžně přihlášeným hráčům budou zaslány mailem přesné termíny základních i finálových skupin min. dva týdny před jejich začátkem a musí být hráčem potvrzeny re-mailem. „SQTOA-PODZIM 2009“ bude zahájen koncem září 2009;

3b -  přihlášením do turnaje se hráč zavazuje, že nebude zbytečně prodlužovat turnaj svou neaktivitou. Je nutno, aby každý odehrál min. 1 zápas za 9 dní. V případě, že toto nebude splněno, resp. když výsledek zápasu nebude včas řádně doručen dle bodů 5a a 5b, bude hráč po deseti dnech automaticky sw. sankcionován ztrátou 1 bodu ze součtu svých vyhraných setů (funkční i do minusových hodnot), při pokračující absenci mu pak každých následujících 5 dní bude odečten další bod. Při penalizacích není brán ohled na dovolenou, nemoc ani jiné důvody absence hry;

3c -  Pokud průměr počtu zápasů hráče bude roven nebo vyšší oproti ostatním, NEBUDE jeho dočasná (jakkoli dlouhá) neaktivita sankcionována. Aktualizovaný průměr počtu utkání je vždy ve výsledkových tabulkách uváděn.

Doporučujeme – pokud plánujete např. dovolenou apod. v průběhu turnaje, snažte se co nejrychleji odehrát více zápasů předem, abyste měli „nahráno do zásoby“, příp. hrajte tak dobře, že vás pár trestných bodíků nemůže rozházet :-);

4 – systém turnaje

4a -   turnaj SQTOA, organizovaný na www.pavelsafranek.com , lze hrát kdekoli na squashových kurtech. Muži i ženy mezi sebou budou hrát podle pravidel Světové squashové federace a ČASQ, platných od 08/2008. Všechny zápasy se hrají na odehraných 5 setů, každá jednotlivá hra(=set) bez ztrát do 11 bodů, s rozdílem min. 2 bodů. Dále ale platí, že není-li takto hra(=set) rozhodnuta, hra(=set) končí po dosažení 12 bodů jedním z hráčů.

Výjimkou je v našem turnaji 2. hra v zápasu žena kontra muž – viz níže bod 4e.

Pokud nebude utkání dohráno z časové tísně i jiného důvodu, započítá se stav hry v okamžiku přerušení utkání;

4b -   nedostaví-li se soupeř na dohodnutý termín nebo nebude hrát bez závažného důvodu, kontumačně prohrává 0:11, 0:11, 0:11 „na sety“;

4c -   opakovaná pasivita hráče při sjednávání termínů a tím malá četnost jeho zápasů, případně jiné hrubé porušení pravidel zde uvedených, může být řešeno vyloučením z turnajových zápasů. V případě odstoupení hráče v průběhu turnaje (příp. při jeho vyloučení) bude tento hráč dále veden v tabulce, jeho výsledky zápasů ani body (vč. následných trestných) nebudou anulovány;

4d -  soutěž je dvoukolová, v základním kole se utká každý s každým. Před druhým kolem budou zúčastnění hráči podle výsledků z kola prvního (opět bez ohledu na pohlaví) rozděleni na skupiny „A“ a „B“, bude zřejmé z tabulek. Každá skupina bude pak hrát jen své zápasy. Začátek kol bude vyhlášen pořadatelem - nemusí bezpodmínečně záviset na konečném uzavření kola předchozího. Notoričtí opozdilci s malým počtem odehraných zápasů mohou být sankcionováni  -  viz bod 4b;

4e -  mužská síla a razance hry by měly být kompenzovány při hře s něžným pohlavím - a proto je určeno, že z pěti setů budou muži druhý set hrát opačnou rukou, než jsou zvyklí. Tudíž ženy mají šanci podrtit v tomto setu i ty největší borce JJ;

Pro méně chápavé:-))) : Celý druhý set budou praváci držet raketu v ruce levé. Toto pravidlo platí pouze v základní skupině turnaje, ve finálových skupinách „A“ i „B“ se hraje ve všech pěti hrách dle standardních pravidel squashe;

4f -     zapisujte si v každém zápase stavy jednotlivých odehraných setů – nabízíme formulář ke stažení;

5 – vyhodnocování  turnaje

5a -  po každém zápasu vítěz (příp. pověřená osoba) co nejdříve, max. do druhého pracovního dne po utkání, zapíše a odešle datum zápasu a výsledky jednotlivých odehraných setů na adresu squash@pavelsafranek.com (doporučujeme použít vzor po kliknutí ZDE). Jinak se vystavujete nebezpečí ztráty ze svého skóre - viz bod 3b;

5b -  Požadovaná syntaxe zápisu do předmětu mailu: (příklad)  " SQUASH 7.10. Novák:Nováková 11:7, 3:11, 12:11, 11:0, 5:2 ".

Nepište to prosím jinak! Jen při počtu 12 účastníků bude v obou kolech 96 zápisů utkání do průběžných tabulek.......  Aktualizace výsledků na webové stránky je garantována pořadateli vždy 2x týdně, a to vždy ke stavu turnaje ve středu a v neděli večer;

5c -   na závěr turnaje proběhne slavnostní vyhlášení vítězů s předáním diplomů i věcných cen za 1., 2. a 3. místo ve skupině „A“ a také za 1. a 2. místo ve skupině „B“;

náhled diplomu.....

Radost z příjemného skvošíku a i dobrého umístění v tabulkách přátelských "bojů" vám přejí organizátoři turnajů SQTOA